Procedura PREVDENT

Procedura PREVDENT to innowacyjny system wybielania zębów. Odróżnia się od innych produktów wybielających tym, że oprócz nadlenku wodoru, który jest substancją wybielającą zawiera nano-Hydroksyapatyt (nHAp). Remineralizuje on szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Po zabiegu zęby są bielsze a ich powierzchnia gładka i błysząca.

Jak przebiega procedura PREVDENT:

Etap I

  • zabezpieczenie jamy ustnej i nałożenie preparatu ochronnego na dziąsła

Etap II

  • aplikacja na zęby preparatu usuwającego przebarwienia. Nałożenie aktywnej piany wybielającej na zęby i naświetlenie lampą (sesja trwa ok 12min) Kilkukrotne powtórzenie tej czynności

Etap III

  • usunięcie zabezpieczeń z jamy ustnej oraz aplikacja serum PREVDENT zawierającego dużą ilość nano-Hydroksyapatytu (nHAp)
  • Pacjent otrzymuje pastę, która zawiera nano-Hydroksyapatyt (nHAp), dzięki czemu zmniejszamy nadwrażliwość po zabiegu oraz podtrzymujemy efekt wybielania

Cała procedura trwa około 2 godzin.

Jakie są efekty zabiegu?
Od razu po zabiegu zęby mogą być jaśniejsze nawet o 7-8 odcieni od stanu wyjściowego. Oczywiście będzie to uzależnione od indywidualnych uwarunkowań oraz aktualnego koloru zębów.

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg PREVDENT jest niemal bezbolesny, w niektórych przypadkach może pojawić sie dyskomfort, który ustępuje do 24h po zabiegu.

Jak długo moje zęby pozostaną białe?
Efekt zabiegu może utrzymać się około 2-3 lat. By dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, należy unikać spożywania dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina oraz palenia papierosów. Na kolor zębów ogromny wpływ ma również higiena jamy ustnej, dlatego zalecamy badania kontrolne i pakiet higienizacyjny co 6 miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu?
Co najmniej 24h po zabiegu zaleca się unikanie produktów silnie barwiących (kawa, herbata, cola, czerwone wino, sos sojowy, jagody, buraki, czerwone mięso). Należy utzrymywac przez ten czas tzw. „białą dietę“, czyli spożywać produkty takie jak mleko, woda, białe pieczywo, ryby, ryż, serki. Powinniśmy trzymać się zasady „nie jem niczego co mogłoby ubrudzić białą koszulę!“.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!