Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Piękne, zdrowe zęby są marzeniem wielu z nas. Aby faktycznie mogły takimi być, niezbędna jest nieustanna dbałość o ich dobry stan. Niestety, nawet regularne szczotkowanie, stosowanie past i płukanek nie wystarcza. Nieprawidłowa dieta, pełna przetworzonych cukrów, palenie papierosów, picie alkoholu i różne choroby podstawowe mogą skutecznie zakłócić wszelkie wysiłki podejmowane w celu dbania o zęby, które często ulegają próchnicy, przebarwieniom i gromadzeniu kamienia nazębnego. Z pomocą przychodzą wówczas zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, które umożliwiają cieszenie się pięknym i zdrowym uzębieniem.

Czym się zajmuje stomatologia zachowawcza?

W przypadku leczenia zachowawczego wszystko zaczyna się od wizyty kontrolnej – te należy odbywać regularnie, u dzieci najlepiej co 3 miesiące, u dorosłych co 6 miesięcy. Jest to niezbędne, aby wiedzieć, co trzeba wyleczyć i móc zaplanować etapy leczenia ze swoim dentystą.

Jedną z usług oferowanych w ramach stomatologii zachowawczej jest skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, przy pomocy ultradźwięków oraz piaskowanie.

Kiedy natomiast pojawiają się zmiany próchnicze, wdrażane jest stomatologiczne leczenie zachowawcze. Zmiany są usuwane, a ząb – oczyszczony, nadbudowany odpowiednim materiałem światłoutwardzalnym i zabezpieczony w taki sposób, by mógł służyć dalej. Niekiedy zmieniony chorobowo obszar sięga kanałów korzeniowych i wówczas prowadzone jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki z komory i kanałów zębowych, oczyszczenie ich i uzupełnienie. Stomatologia zachowawcza oferuje również możliwość zrekonstruowania zniszczonych czy złamanych koron zębów na wkładach z włókien szklanych materiałami światłoutwardzalnymi.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

Cennik

Leczenie zachowawcze podejmowane jest w celu zatrzymania próchnicy. Stosujemy wypełnienia światłoutwardzalne , które charakteryzują się dużą trwałością i estetyką.
Alternatywą dla tradycyjnych wypełnień są uzupełnienia typu Inlay, Onlay wykonywane indywidualnie dla Pacjenta w pracowni protetycznej.

Wypełnienie światłoutwardzalne
od 300 zł
Odbudowa korony zęba na włóknie szklanym
650 zł
1300 zł
Licówka kompozytowa
od 600 zł

Zobacz również

Sprawdź nasze referencje

Umów wizytę!

    Podaj preferowany termin wizyty,
    skontaktujemy się z Tobą!

    Dojedź do nas!

    Umów wizytę