Stomatologia zachowawcza

Piękne, zdrowe zęby są marzeniem wielu z nas. Aby faktycznie mogły takimi być, niezbędna jest nieustanna dbałość o ich dobry stan. Niestety, nawet regularne szczotkowanie, stosowanie past i płukanek nie wystarcza. Nieprawidłowa dieta, pełna przetworzonych cukrów, palenie papierosów, picie alkoholu i różne choroby podstawowe mogą skutecznie zakłócić wszelkie wysiłki podejmowane w celu dbania o zęby, które często ulegają próchnicy, przebarwieniom i gromadzeniu kamienia nazębnego. Z pomocą przychodzą wówczas zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, które umożliwiają cieszenie się pięknym i zdrowym uzębieniem.

Czym się zajmuje stomatologia zachowawcza?

W przypadku leczenia zachowawczego wszystko zaczyna się od wizyty kontrolnej – te należy odbywać regularnie, u dzieci najlepiej co 3 miesiące, u dorosłych co 6 miesięcy. Jest to niezbędne, aby wiedzieć, co trzeba wyleczyć i móc zaplanować etapy leczenia ze swoim dentystą.

Jedną z usług oferowanych w ramach stomatologii zachowawczej jest skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, przy pomocy ultradźwięków oraz piaskowanie.

Kiedy natomiast pojawiają się zmiany próchnicze, wdrażane jest stomatologiczne leczenie zachowawcze. Zmiany są usuwane, a ząb – oczyszczony, nadbudowany odpowiednim materiałem światłoutwardzalnym i zabezpieczony w taki sposób, by mógł służyć dalej. Niekiedy zmieniony chorobowo obszar sięga kanałów korzeniowych i wówczas prowadzone jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki z komory i kanałów zębowych, oczyszczenie ich i uzupełnienie. Stomatologia zachowawcza oferuje również możliwość zrekonstruowania zniszczonych czy złamanych koron zębów na wkładach z włókien szklanych materiałami światłoutwardzalnymi.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!