Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna


Interwencje chirurgiczne traktowane są przez lekarzy jako ostateczność, w niektórych sytuacjach mogą okazać się nieuniknione do przywrócenia zdrowia oraz dawnego komfortu życia. Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej należą: ekstrakcja zębów, w tym usuwanie ósemek, resekcja wierzchołka korzeni, hemisekcja, radektomia, plastyka wędzidełka języka i warg, nacinanie ropnia oraz wszczepianie implantów.

Ekstrakcja zębów


Zawsze należy walczyć o naturalne uzębienie. Niekiedy jednak, w przypadku zaawansowanych zmian próchnicowych, poważnych chorób przyzębia, znacznego uszkodzenia mechanicznego zęba, niedrożności jego kanałów bądź braku możliwości odbudowy po zakończeniu leczenia kanałowego, ząb musi zostać usunięty dla dobra pacjenta. Ekstrakcja zęba to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego chirurg stomatolog przy użyciu specjalistycznych narzędzi zrywa więzadło okrężne okalające ząb i doprowadza do jego rozchwiania, a następnie usuwa go z zębodołu za pomocą kleszczy. W dalszej kolejności zębodół zostaje dokładnie oczyszczony z fragmentów zęba. W miejscu zabiegu umieszczony zostaje gazik, a w ranie powstaje skrzep. Przez kilka dni po ekstrakcji zęba pacjent powinien unikać spożywania twardych i gorących pokarmów.

Usuwanie ósemek

Ósemki, czyli zęby mądrości, w wielu przypadkach stają się dla pacjenta źródłem licznych niedogodności. Zęby te często nie wyrzynają się w całości lub zupełnie (mowa wtedy o zębach zatrzymanych), wyrastają pod niewłaściwym kątem lub w nieodpowiednim miejscu. Wszelkie te nieprawidłowości mogą prowadzić do różnego typu komplikacji zdrowotnych, m.in. do powstawania wad zgryzu i rozwoju próchnicy. Z tych właśnie względów usuwanie ósemek jest zabiegiem bardzo często przeprowadzanym przez chirurgów stomatologów.

Ekstrakcję zębów mądrości, jak i wiele innych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, poprzedza szczegółowe badanie diagnostyczne – nieocenioną pomoc dla chirurga stomatologa stanowią w tym przypadku zdjęcia pantomograficzne lub tomografia stożkowa. W zależności od położenia zęba, jego budowy i stopnia wyrżnięcia, ekstrakcja chirurgiczna może mieć różny przebieg. W przypadkach nieskomplikowanych stomatolog pozbywa się zęba przy użyciu kleszczy i dźwigni. Niekiedy jednak nieuniknione może okazać się także uprzednie naruszenie błony śluzowej oraz wyodrębnienie korzeni zęba za pomocą wierteł. Zabieg pozostaje dla pacjenta bezbolesny dzięki skutecznemu znieczuleniu miejscowemu.

Klinika AJ Dentica oferuje wszystkim pacjentom zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej na najwyższym poziomie. Umów się na wizytę w naszej placówce – nasi specjaliści niosą pomoc nawet w najtrudniejszych przypadkach.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

Cennik

Choć usunięcie zęba jest dla nas ostatecznością. Są sytuacje, że nie jesteśmy w stanie jednak tego uniknąć. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi usunięcia zębów, usunięcia ósemek, podcięcia wędzidełek, resekcje.

Ekstrakcje zębów
od 300 zł
Chirurgiczne usunięcie zębów
od 500 zł
Usunięcie zębów zatrzymanych
500 zł
Podcięcie wędzidełek
400 zł
Usunięcie zęba mlecznego
od 150 zł

Sprawdź nasze referencje

Umów wizytę!

    Podaj preferowany termin wizyty,
    skontaktujemy się z Tobą!

    Dojedź do nas!

    Umów wizytę