Profilaktyka

Profilaktyka

W stomatologii nie mniej ważne od leczenia, a często najważniejsze, jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł, jak również niwelowanie wad zgryzu i ochrona przed powstawaniem kamienia nazębnego. Nie od dziś wiadomo, że piękny, zdrowy uśmiech to wizytówka każdego człowieka i klucz do ogólnego zdrowia organizmu. Zgodnie z wynikami różnych badań naukowych, stany chorobowe tkanki przyzębia mogą doprowadzić do chorób serca, a nawet nowotworów czy szczególnie groźnej postaci demencji, choroby Alzheimera.

Zęby należy myć w miarę możliwości po każdym posiłku. Wówczas nie dochodzi do szkodliwej działalności bakterii, które metabolizują resztki pokarmowe i czynią spustoszenie w obrębie zębów poprzez rozmiękczanie szkliwa i zajmowanie kolejnych warstw tkanki zęba. Domowe metody, takie jak szczotkowanie, nitkowanie czy stosowanie płukanek nie zawsze okazują się wystarczająco skuteczne w zapobieganiu stanom chorobowym w jamie ustnej. Dlatego też zostały wprowadzone zabiegi z dziedziny profilaktyki stomatologicznej.

Wśród zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej wyróżnić można przede wszystkim lakierowanie i lakowanie. Lakier z zawartością fluoru nakładany jest na zęby nienaruszone zmianami próchniczymi ani osadem czy kamieniem nazębnym. Zwykle zabieg ten przeprowadza się u dzieci. Lakowanie natomiast polega na wypełnianiu naturalnych zagłębień w zębach specjalnym preparatem, który uniemożliwia rozwój zmian próchniczych.

Mianem profilaktyki stomatologicznej określa się również procedury, które zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się osadu i kamienia nazębnego. Pierwszą metodą jest skaling, który polega na usuwaniu kamienia nazębnego z wykorzystaniem ultradźwięków. Z reguły nie wymaga znieczulenia, ponieważ nie jest to zabieg bolesny – może być ono konieczne w przypadku stanów zapalnych dziąseł. Kolejną metodą profilaktyki jest piaskowanie. W tym zabiegu na zęby pod ciśnieniem nanoszony jest specjalny, bardzo drobny piasek, który usuwa pozostałości po skalingu i redukuje przebarwienia bez niszczenia szkliwa.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

Cennik

W stomatologii profilaktyka, czyli zapobieganie chorobom zębów i dziąseł jest najważniejsza. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.
Na profilaktykę chorób zębów składa się codzienna higiena jamy ustnej w domu oraz systematyczne, najlepiej co 6 miesięcy, profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym.
W naszym gabinecie wykonujemy kompleksową higienizację obejmującą skaling (usuwanie kamienia), piaskowanie (usuwanie osadu) i fluoryzacje (czyli pokrycie zębów preparatem z fluorem)

Pakiet higienizacyjny (skaling, piaskowanie, fluoryzacja)
380 zł
Lakierowanie
150 zł

Sprawdź nasze referencje

Umów wizytę!

    Podaj preferowany termin wizyty,
    skontaktujemy się z Tobą!

    Dojedź do nas!

    Umów wizytę