Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca, zwana też pedodoncją, to dziedzina stomatologii, w ramach której lekarze zajmują się profilaktyką i leczeniem zębów najmłodszych pacjentów z uwzględnieniem różnic w budowie układu stomatognatycznego dziecka i osoby dorosłej. Troska o zdrowie zębów i całego narządu żucia pacjenta w wieku rozwojowym ma olbrzymie znaczenie nie tylko dla jego dobrego samopoczucia, lecz także estetyki uśmiechu w dorosłym życiu. Pamiętajmy, że rozpoczęte w porę leczenie stomatologiczne małego pacjenta w wielu przypadkach pozwala uniknąć skomplikowanego, długotrwałego i kosztownego leczenia w przyszłości. Doktor przyjmująca dzieci w klinice AJ Dentica wyróżnia się dużym doświadczeniem w leczeniu pacjentów w różnym wieku, które pozwala jej nieść skuteczną pomoc nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Czym zajmuje się dentysta dziecięcy?

Dentysta dla dzieci, pedodonta, rozwiązuje różnego rodzaju problemy dotyczące obszaru jamy ustnej najmłodszych pacjentów. Nie tylko leczy choroby zębów, tkanek przyzębia i błony śluzowej, lecz również zajmuje się profilaktyką i edukacją z zakresu higieny jamy ustnej, aby zapobiec rozwojowi próchnicy. Do kompetencji lekarza zaliczamy zatem:

 • oczyszczanie zębów mlecznych i stałych z próchnicy oraz wypełnienie powstałych ubytków,
 • lakowanie zębów – wypełnienie bruzd zębów stałych lakiem mające na celu zapobieganie powstawaniu próchnicy,
 • lakierowanie zębów – pokrywanie ich powierzchni warstwą lakieru bogatego we fluor,
 • usuwanie zębów mlecznych,
 • przeciwdziałanie chorobom przyzębia,
 • diagnostykę oraz leczenie z zakresu ortodoncji.

Kiedy warto zgłosić się z dzieckiem do stomatologa dziecięcego?

Na pierwszą wizytę warto wybrać się do pedodonty ze swoją pociechą od razu, gdy pojawią się u niej pierwsze zęby mleczne, czyli między 6 a 12 miesiącem życia. To ważne, aby zdecydować się na pierwsze spotkanie z lekarzem, zanim jeszcze z zębami malca zacznie się dziać coś złego. Od pierwszego kontaktu ze stomatologiem w dużej mierze zależy to, w jaki sposób maluch będzie postrzegał fotel dentystyczny w przyszłości. Dzięki wiedzy i umiejętnościom naszego personelu medycznego jesteśmy w stanie zagwarantować, że wizyta adaptacyjna dziecka nie będzie traumatycznym przeżyciem. Odbędzie się w miłej i przyjaznej atmosferze, bez stresu i bólu.

Pamiętajmy, że głównym zagrożeniem, które zwalcza stomatologia dziecięca, jest próchnica. Dlatego powinniśmy udać się z dzieckiem do zaufanego stomatologa zawsze wtedy, gdy dostrzeżemy na powierzchni jego zębów przebarwienia i plamki. Sygnałem ostrzegawczym, którego nie powinniśmy lekceważyć, są także różnego rodzaju zmiany na dziąsłach.

Zapraszamy do odwiedzin naszego gabinetu wraz z pociechami – stomatologia dziecięca praktykowana przez lekarzy przyjmujących w AJ Dentica pozwoli zachować ich zęby w zdrowiu na długi czas!

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

Cennik

Wizyta adaptacyjna dziecka to doskonały moment na zapoznanie się z lekarzem, gabinetem aby póżniejsze leczenie przebiegało bezstresowo a dziecko z chęcią przychodziło na wiyty. O zęby mleczne należy dbać tak samo jak i o zęby stałe, ubytki należy leczyć i zabezpieczać wypełnieniami.
U dzieci przeprowadzamy również zabieg lakowania, czyli uzupełniania bruzd specjalnym materiałem, który hamuje rozwój próchnicy.

Wizyta adaptacyjna
150 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym
200 zł
Usunięcie zęba mlecznego
200 zł
Wizyta nieskuteczna (dziecko nie pozwoliło na leczenie)
100 zł
Fluoryzacja
150 zł
Lakowanie
150 zł

Sprawdź nasze referencje

Umów wizytę!

  Podaj preferowany termin wizyty,
  skontaktujemy się z Tobą!

  Dojedź do nas!

  Umów wizytę