Protetyka

Piękne, równe zęby stanowią niedoścignione marzenie wielu osób. Wraz z wiekiem, w wyniku próchnicy czy chorób przyzębia stan uzębienia może ulec znacznemu pogorszeniu. Mimo dostępności leczenia zachowawczego nie każdy ząb można naprawić. W przypadku znaczącej utraty uzębienia z pomocą przychodzą usługi z zakresu protetyki.

Celem leczenia protetycznego jest przywrócenie pełnej sprawności jamy ustnej zarówno pod kątem poprawy mowy, jak i gryzienia oraz przeżuwania pokarmów. Ponadto możemy zachować prawidłowe ustawienie zębów oraz zapobiec dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (ssż). Należy pamiętać, że po utracie zębów kość zanika, dochodzi do odsłonięcia szyjek zębów sąsiednich oraz finalnie pogarsza się estetyka całej twarzy. Dzięki leczeniu protetycznemu uzyskujemy poprawę funkcji, ale również ładny, estetyczny wygląd, niekrępujący podczas kontaktowania się z innymi na co dzień. Protetyka jest niezbędna w przypadku znacznej utraty zębów – nie dopuszcza się wówczas do migracji pozostałych zębów, ale również ogranicza się proces zanikania kości po usuniętych zębach.

Wyróżnia się dwie zasadnicze grupy uzupełnień protetycznych: protezy stałe i ruchome. Do protez stałych zaliczane są te, których nie można wyjmować z jamy ustnej, osadzone są na zębie własnym pacjenta lub implancie z wykorzystaniem cementu. Są to korony i mosty. Do uzupełnień ruchomych zaliczamy takie, które dają się usunąć z jamy ustnej. Są to protezy akrylowe częściowe, całkowite,protezy szkieletowe, protezy elastyczne.

Gabinet AJ Dentica współpracuje z jedną z wiodących pracowni protetycznych. Pracownia zaopatrzona jest w wysokiej klasy urządzenia i korzysta z nowoczesnych technologii. Prace wykonywane są w technologii CAD/CAM, dzięki czemu są bardzo dokładne na każdym etapie wykonywania. Ponadto czas ich wykonania jest skrócony.

Wszystkie uzupełnienia projektowane są indywidualnie. Przeprowadzana jest pełna diagnostyka, a następnie ustalany jest najlepszy dla danego pacjenta plan leczenia.

Dbając o komfort pacjenta na czas leczenia wykonywane są uzupełnienia tymczasowe.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

 

Przedstawiamy efekty naszej pracy!

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu celem poprawy estetyki zębów przednich oraz wymiany starej protezy. Zęby przednie po leczeniu kanałowym, z dużymi przebarwieniami i nieestetycznymi wypełnieniami. Zaproponowaliśmy korony metalowe licowane porcelaną i protezę szkieletowa na zatrzaskach. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne gdyż eliminuje klamry metalowe z przodu a proteza jest bardziej stabilna.

 

Pacjentka zgłosiła się ze starym mostem porcelanowym. Niektóre zęby zakwalifikowaliśmy do usunięcia. Zaplanowaliśmy wszczepienie 4 implantów. Po 6 miesiącach od zabiegu wykonaliśmy most na implantach i zębach własnych pacjentki.