Mosty

Mostem protetycznym nazywa się stałe, częściowe uzupełnienie braków w uzębieniu. Rozwiązanie to umożliwia zrekonstruowanie uzębienia poprzez osadzenie uzupełnienia protetycznego na własnych zębach pacjenta lub uprzednio wszczepionych implantach. Znakomicie imitują naturalne uzębienie i gwarantują znaczącą poprawę komfortu podczas codziennego użytkowania. Są popularną opcją, jednak wskazanie do zabiegu musi określić lekarz na podstawie dokładnych badań stanu jamy ustnej.

Jak wygląda most zębowy?

Most protetyczny zbudowany jest z filarów (którymi są oszlifowane zęby własne pacjenta albo implanty znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie ubytku) oraz przęsła uzupełniającego brakujący ząb. Przęsło montowane jest w oparciu o filary i to właśnie na nim mocowana jest korona zębowa. Takie rozwiązanie stanowi komfortową alternatywę dla ruchomych protez, ponieważ most mocowany jest na stałe za pomocą cementu.

Mosty wykonywane są w wariantach z podbudową metalową lub cyrkonową. Zastosowanie mostu zapobiega zanikaniu dziąseł i innym zmianom mogącym mieć potencjalny wpływ na kształt i funkcjonalność szczęki.

Most czy implant?

Wybór między mostem a implantem jest zależny m.in. od liczby utraconych czy uszkodzonych zębów. Jeżeli brakuje pojedynczego zęba, zwykle wykonywany jest zabieg wstawienia implantu. W przypadku utraty dwóch i więcej zębów most stanowi lepszą i bardziej skuteczną opcję. W celu wykonania implantów nie jest wymagane szlifowanie filarów. Implanty ponadto dają wrażenie posiadania własnych zębów i są bardzo trwałe. W długofalowej perspektywie zapobiegają deformacjom kości szczęki.

Jedną z cech, które najbardziej przemawiają na korzyść mostów, jest to, że pozwalają utrzymać prawidłowy zgryz. Korony zębów w moście mogą być czyszczone w taki sam sposób, jak naturalne zęby. Warto jednak pamiętać, że w obrębie mostu występuje wiele miejsc, w których mogą gromadzić się resztki pokarmowe, dlatego dbałość o ten element powinna być stale praktykowana.

W obliczu wyboru między mostem a implantem wiele osób ma na względzie nie tylko wygodę codziennego użytkowania oraz walory estetyczne, ale także cenę. Implanty zwykle są znacznie droższym rozwiązaniem, niż mosty. Należy również pamiętać, że implantem jest sama śruba wszczepiona w kość. Na niej musi być osadzona korona zęba, czyli wizualny element, na którym najbardziej zależy pacjentom, co wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

 

Przedstawiamy efekty naszej pracy!

Pacjent przez wiele lat użytkował zwykłą protezę osiadającą. Zgłosił się do nas w celu poprawy przede wszystkim funkcji żucia ale i estetyki uśmiechu. Po dokładnym badaniu usunęliśmy zęby bardzo zniszczone i wraz z zaprzyjaźnionym chirurgiem wszczepiliśmy 6 implantów. Po ok. 6 miesiącach na tych implantach i pozostałych zębach pacjenta wykonaliśmy mosty i korony porcelanowe. Dzięki temu pacjent może cieszyć się uzupełnieniem stałym i zapomnieć o niewygodnej protezie.