Stomatologia estetyczna

Piękne, równe i białe zęby stanowią marzenie wielu osób – zwłaszcza tych, w przypadku których uzębienie stanowi swoistą wizytówkę.

Stomatologia estetyczna przeznaczona jest dla osób, które mają zdrowe zęby, jednak pragną skorygować drobne niedoskonałości, takie jak nierówności, przebarwienia, nieprawidłowy kształt czy nieestetyczne wypełnienia.

W ramach stomatologii estetycznej w AJ Dentica przeprowadzane są zabiegi:

  • higienizacji,
  • wybielania zębów,
  • wymiany starych i nieestetycznych wypełnień na nowe,
  • z zakresu protetyki – licówki kompozytowe lub porcelanowe.

Higienizacja ma na celu usunięcie kamienia nazębnego, a piaskowanie – osadu i przebarwień powstałych np. w wyniku częstego picia kawy czy palenia papierosów. Piaskowanie polega na nanoszeniu specjalnego piasku pod ciśnieniem na powierzchnię zębów w celu mechanicznego usunięcia przebarwień. Zabieg nie niszczy szkliwa i jest całkowicie bezpieczny.

Kolejnym zabiegiem stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów z wykorzystaniem specjalnych preparatów (żeli wybielających) oraz lamp do naświetlania. Wykonanie takiego zabiegu w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym gwarantuje całkowite bezpieczeństwo oraz brak skutków ubocznych (np. nadwrażliwości zębów). Inną metodą wybielania zębów stanowią nakładki pokrywane dedykowanym żelem, które pacjent nosi w domu. Procedurę wybielania należy regularnie powtarzać w celu podtrzymania pożądanego efektu, a pomiędzy kolejnymi zabiegami zaleca się stosowanie past wybielających.

Do skorygowania kształtu, drobnych niedoskonałości czy wielkości zęba, ale również usunięcia jego przebarwienia możliwe jest zastosowanie licówek. Licówki mogą być wykonane z kompozytu albo z porcelany. Obie opcje gwarantują naturalny wygląd, a także wytrzymałość i odporność na ścieranie. Licówki są to nakładki, których zadaniem jest odmiana wyglądu zęba w niezwykle prosty sposób. Są one projektowane indywidualnie w porozumieniu z pacjentem, a następnie umieszczane na zębie, który jest nieestetyczny, przebarwiony, lub po prostu nieprzystający wyglądem do pozostałych.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!