Endodoncja pod mikroskopem

Endodoncja pod mikroskopem

Zdrowe zęby stanowią podstawę ogólnego dobrego stanu zdrowia. Nieleczone choroby zębów mogą bowiem przyczynić się do różnych ogólnoustrojowych zakażeń i zachorowań na poważne schorzenia, takie jak zapalenie mięśnia sercowego, a nawet sepsa. Jednak nierzadko próchnica – bo to ona najczęściej nas dotyka – nie może być leczona wyłącznie poprzez usunięcie zmian próchniczych i zabezpieczenie zęba. Czasami zmiany chorobowe zaszły zbyt daleko i niezbędne jest podjęcie leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanych tkanek, bakterii z kanałów i komory zęba oraz leczeniu tkanek okołowierzchołkowych. Po usunięciu zainfekowanej miazgi należy poszerzyć i ukształtować kanał za pomocą narzędzi ręcznych i maszynowych, a następnie przepłukać bardzo dokładnie środkami o działaniu przeciwbakteryjnym. Leczenie kanałowe kończone jest bardzo szczelnym wypełnieniem, czyli ciekłą gutaperką, która dzięki płynnej konsystencji może wypełnić wszystkie, nawet najmniejsze przestrzenie i kanaliki. Bardzo ważne jest również zamknięcie całego ubytku po leczeniu kanałowym. Do tego celu wykorzystywany jest materiał światłoutwardzalny lub w przypadku dużego zniszczenia zęba – korona.

W przypadku osób, których kanały mają nietypową budowę, w trakcie leczenia endodontycznego konieczne może być również wykorzystanie mikroskopu. Zastosowanie mikroskopu w połączeniu z bardzo dobrym oświetleniem pola zabiegowego pozwala na wykonanie zabiegów, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe. Leczenie pod mikroskopem jest skuteczniejsze niż w przypadku tradycyjnej metody, ze względu na widok pola zabiegowego w znacznym powiększeniu (nawet do 25 razy). Dzięki temu widoczne są wszystkie zakamarki systemu kanałowego. Endodoncja mikroskopowa to leczenie na najwyższym poziomie i bezpieczeństwo pracy tam, gdzie liczy się precyzja.

Mikroskop szczególnie przydatny jest w przypadkach: wykrywania pęknięć w obrębie korony i korzenia, odnalezienia ujść kanałów, kanałów dodatkowych, nietypowej budowy kanałów, zakrzywionych, zwężonych, bardzo cienkich, zobliterowanych, ponownego leczenia kanałowego (reendo), usuwania złamanych narzędzi z kanału, wykrywania i zamykania perforacji (połączenia między zębem a tkankami jamy ustnej).

We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie i sukces w postaci długoterminowego funkcjonowania zęba. Oprócz leczenia kanałowego mikroskop można wykorzystać w celu odnalezienia nieszczelności wypełnień, uwidocznienia ognisk próchnicy początkowej, uwidocznienia nieszczelności prac protetycznych, ujawnienia mikropęknięć szkliwa.

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem boli?

Obecnie przy leczeniu kanałowym stosowane jest znieczulenie miejscowe, dlatego cały zabieg jest bezbolesny.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Czas leczenia kanałowego zależy głównie od budowy korzeni oraz rodzaju zęba. Zwykle zabieg trwa do kilku godzin, cała procedura może jednak zostać rozłożona na dwie bądź trzy wizyty.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

Cennik

Jeżeli próchnica drąży głęboko wgłąb zęba ,konieczne może okazać się leczenie kanałowe. W naszym gabinecie leczenie kanałowe przeprowadzamy pod mikroskopem, dzięki temu widoczne są najdrobniejsze szczegóły systemu kanałowego.

Leczenie kanałowe ( w zależności od ilości kanałów)
Zęby sieczne i kły
700 zł
Zęby przedtrzonowe
1000 zł
Zęby trzonowe
1500 zł

Sprawdź nasze referencje

Umów wizytę!

    Podaj preferowany termin wizyty,
    skontaktujemy się z Tobą!

    Dojedź do nas!

    Umów wizytę