Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Piękny, śnieżnobiały uśmiech stanowi marzenie wielu osób. Jednak zwykłe czyszczenie zębów domowymi metodami nawet przy użyciu past wybielających nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Nie mamy wpływu na kolor kości, z jakiej zbudowane są zęby – jest to kwestia wrodzona. Przebarwień powstałych w ciągu wielu lat picia kawy i palenia papierosów również ciężko jest się pozbyć. Możemy jednak poradzić sobie z nieestetycznym problemem udając się do gabinetu dentystycznego w celu poddania się zabiegowi profesjonalnego wybielania zębów. Taka procedura umożliwia rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni.

Na czym polega wybielanie zębów?

Na rynku mamy wiele różnych środków wybielających, takich jak pasty wybielające, paski wybielające i inne preparaty, których efekt końcowy przeważnie jest niezadowalający dla pacjenta.

W AJ Dentica wykonujemy dwa rodzaje wybielania. Najpopularniejszą metodą jest nakładanie na zęby specjalnego żelu wybielającego, który następnie aktywujemy światłem o zimnym odcieniu. W naszym gabinecie wprowadziliśmy innowacyjny system wybielania Prevdent. Odróżnia się on od innych produktów zawartością nano-hydroksyapatytu, który remineralizuje szkliwo i zmniejsza nadwrażliwość.

Kolejną metodą stosowaną w AJ Dentica jest metoda nakładkowa. W metodzie tej technik wykonuje nakładki na podstawie wycisku pobranego od pacjenta. Należy przed ich założeniem zaaplikować do ich wnętrza żel wybielający, a następnie nosić przez kilka godzin w ramach pojedynczej sesji. Pełny proces trwa dwa tygodnie.

Czy wybielanie zębów boli?

Zabieg wybielania zębów jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jednak istnieją konkretne przeciwwskazania, które dyskwalifikują pacjenta już w trakcie wywiadu. Wśród nich znajdują się choroby zębów i przyzębia, takie jak próchnica i paradontoza oraz wszelkie stany zapalne. Takie obostrzenia spowodowane są obawą o przeniknięcie żelu stosowanego w celu wybielenia zębów w głąb uszkodzonego zęba lub objętego zapaleniem dziąsła. Może to powodować znaczne dolegliwości bólowe i przyczynić się w niedługim czasie do nadwrażliwości zębów. Zabieg nie może być przeprowadzany także u osób noszących aparat ortodontyczny oraz kobiet w ciąży.

Przed zabiegiem wybielania konieczna jest wizyta kontrolna, podczas której lekarz sprawdzi stan uzębienia oraz dziąseł. Wszelkie ubytki próchnicowe muszą zostać wyleczone, a zęby poddane zabiegowi higienizacji. Dopiero tak przygotowane mogą być poddane zabiegowi wybielania.

Po zabiegu wybielającym zęby niezbędne jest zachowanie odpowiedniej dbałości o uzyskany efekt. Oprócz stosowania zaleconych przez stomatologa metod higieny jamy ustnej niezbędna jest także odpowiednia dieta, która nie będzie powodowała przebarwień na zębach. Jest to tak zwana “biała dieta”, w ramach której pacjent eliminuje z jadłospisu na co najmniej 14 dni wszystkie produkty żywnościowe mogące przyczynić się do zmiany odcienia zębów. Po wybielaniu, szkliwo ma większą zdolność do przyswajania barwników – zarówno naturalnych, jak i sztucznych. W jadłospisie “białej diety” znajdziemy produkty o jasnych barwach. Ważne jednak, aby dieta wciąż była zróżnicowana, dostarczała wszelkich niezbędnych makro- i mikroskładników. Warto uwzględnić w niej nabiał, drób, białe mięso, ryb, biały ryż, pieczywo i kasze, a także warzywa o jasnym zabarwieniu, m.in. pietruszkę, kalarepę, ziemniaki, białą fasolę i ogórki. Do picia najlepsza będzie woda.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

Cennik

Współczesna stomatologia pozwala w szybki i jak najmniej inwazyjny sposób przywrócić piękny uśmiech. Wybielanie natomiast pozwala rozjaśnić zęby o nawet kilkanaście odcieni. Dzięki nowoczesnemu systemowi Prevdent możliwe jest nie tylko wybielanie ale również remineralizacja szkliwa i zniesienie nadwrażliwości.

od 600 zł
Wybielanie nakładkowe
1200 zł

Zobacz również

Sprawdź nasze referencje

Umów wizytę!

    Podaj preferowany termin wizyty,
    skontaktujemy się z Tobą!

    Dojedź do nas!

    Umów wizytę