Inlay, onlay

Jakie są nowoczesne wypełnienia?

Inlay, onlay to wkłady koronowe, które stanowią alternatywę dla standardowych wypełnień stomatologicznych wykonywanych bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta. Przypominają tradycyjne plomby z kompozytu , ale różnią się od nich techniką wykonania. Te nowoczesne wypełnienia wykonywane są w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków zębów pacjenta. Następnie gotowe wkłady są umieszczane w miejsce brakującej tkanki. Wypełnienia te moga być wykonane z porcelany ale również z materiałów hybrydowych łączących w sobie zarówno cechy kompozytu jak i porcelany.

Kiedy możemy zastosować nowoczesne wypełnienia?

Inlay i onlay stosowane są przede wszystkim w przypadku bardzo dużych ubytków szczególnie w zębach bocznych oraz leczonych kanałowo ,gdzie zwykłe wypełnienia byłyby rozwiazaniem niewystarczającym.

Dlaczego wkłady są lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych plomb?

– umożliwiają idealne odwzorowanie anatomicznego kształtu zęba, co pozwala na dopasowanie odbudowywanego zęba do sasiednich i przeciwstawnych.
– możliwosc precyzyjnej odbudowy punktów stycznych z zebami sąsiednimi
– większa estetyka, trwałość i odporność na ścieranie

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!