Korony

Korony

Zdrowe, piękne i równe zęby – któż z nas nie chciałby ich posiadać? A jednak, nierzadko zdarzają się przypadki, kiedy zęby z jakiegoś powodu ulegają uszkodzeniu lub zniszczeniu i konieczne jest ich usunięcie. Powstałe braki zębowe nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale mogą również wiązać się z różnymi dolegliwościami (problemami z mówieniem i spożywaniem posiłków, zmianą ustawienia pozostałych zębów). Wówczas możemy zastosować uzupełnienia protetyczne, takie jak korony i mosty. Są to uzupełnienia, które osadzamy na oszlifowanych zębach własnych pacjenta lub na implantach. Jeżeli ząb jest bardzo zniszczony, czasami musimy przeprowadzić leczenie kanałowe i odbudować brakujące tkanki zęba na włóknie szklanym. Wtedy korony pomagają zachować ząb w dobrym stanie przez długi czas.

Uzupełnienia takie, jak korony zębowe, wypełniają puste przestrzenie i pozwalają zachować sprawność gryzienia i mówienia. Są to rozwiązania w porównaniu do wyjmowanych protez znacznie mniej problematyczne w codziennym użytkowaniu, ponieważ są zamocowane w jamie ustnej na stałe.

Jaka korona na ząb najlepsza?

To jaka korona będzie najlepsza, zależy od miejsca, w którym konieczne będzie uzupełnienie braku zębowego, indywidualnych preferencji pacjenta oraz kosztów, które jest w stanie ponieść. Możemy wyróżnić następujące korony:

 • Korony metalowe licowane porcelaną – charakteryzują się one wysoką wytrzymałością, dzięki czemu mogą być wykorzystywane na każdym odcinku łuku zębowego, nie tylko jako pojedyncze korony, ale także mosty protetyczne. Porcelana jest nakładana na metal podczas reakcji utleniania, która skutkuje wytworzeniem tlenków metali – to dzięki nim te dwie kompletnie różne substancje mogą stanowić jedność. Solidnie połączone odpowiednimi technikami materiały są odporne na ścieranie. Podbudowa metalowa ogranicza jednak efekt estetyczny poprzez przeświecanie rąbka metalu w okolicy dziąsła. Tworzy się sine zabarwienie w okolicy szyjek zębów. Dlatego korony te zalecane są jako uzupełnienia zębów bocznych.
 • Korony cyrkonowe pokryte porcelaną – stanowią bardziej estetyczne i naturalnie wyglądające rozwiązanie. Tlenek cyrkonu jest materiałem biozgodnym, charakteryzuje go niezwykła jakość, wytrzymałość, a przy tym lekkość. Ze względu na wytrzymałość i odporność na ścieranie uzupełnienia te mogą być użytkowane przez wiele lat. Materiał ten posiada biały kolor, dzięki temu światło załamuje się na powierzchni zęba, pozwalając na precyzyjne dobranie koloru pasującego do reszty uzębienia. Częstym problemem w przypadku koron metalowych licowanych porcelaną jest nieestetyczny siny brzeg, zupełnie wyeliminowany w przypadku koron cyrkonowych. Tlenek cyrkonu jest materiałem bakteriostatycznym (charakteryzuje się małą przyczepnością płytki nazębnej), dzięki temu pacjent może cieszyć się zdrowym, naturalnym dziąsłem.
 • Korony pełnoceramiczne – są to korony wykonane z największą precyzją i w całości ze szlachetnego materiału. Nie odbiegają kolorystyką ani wyglądem od naturalnych zębów.

Ile kosztuje korona zęba?

Koszt wykonania korony zależy od wielu czynników. Mniej kosztowne są te nakładane na własne zęby pacjenta – cena pojedynczej sztuki z wykorzystaniem metalowej bazy to koszt od 900 zł. W przypadku korony na podbudowie z tlenku cyrkonu koszt od 1100 zł. Dokładne koszty wykonania koron dostępne są w cenniku poniżej.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!

 

Przedstawiamy efekty naszej pracy!

W przypadku zębów po leczeniu kanałowym, które często są bardzo zniszczone najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie korony. W tym przypadku wykonaliśmy koronę porcelanową, która odbudowuje prawidłowy zgryz i wygląda bardzo estetycznie.

 

Pacjentka zgłosiła się do nas w celu poprawy estetyki uśmiechu. Zęby przednie leczone kanałowo, stare nieestetyczne licówki kompozytowe. Wykonaliśmy 6 koron porcelanowych.

 

Pacjentka zgłosiła się w celu poprawy starych, nieestetycznych już koron. Wykonaliśmy nowe korony metalowe licowane porcelaną.

Cennik

Korona to uzupełnienie, którym możemy odbudować zniszczony ząb pacjenta.
Most natomiast pozwala nam odbudować lukę po utraconym zębie.
Nasz gabinet współpracuje z jedną z wiodących pracowni protetycznych ,która posiada nowoczesne urządzenia.
Wszystkie uzupełnienia projektowane są indywidualnie, przeprowadzana jest pełna diagnostyka i na jej podstawie przygotowywany jest plan leczenie.

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej
1300 zł
Korona pełnocyrkonowa
1500 zł
Korony cyrkonowe licowane porcelaną
1800 zł

Zobacz również

Sprawdź nasze referencje

Umów wizytę!

  Podaj preferowany termin wizyty,
  skontaktujemy się z Tobą!

  Dojedź do nas!

  Umów wizytę