Fluoryzacja

Zabieg fluoryzacji to ważny element profilaktyki stomatologicznej. Dziedzina ta zajmuje się działaniami mającymi zapobiegać powstawaniu próchnicy oraz jej skutkom w postaci ubytków zębowych, chorób przyzębia oraz jamy ustnej. Sama fluoryzacja ma na celu wzmocnienie szkliwa poprzez dostarczenie zębom fluoru. Jest to pierwiastek, który wzmacnia zęby, chroni je przed kwaśnym środowiskiem w jamie ustnej oraz zabezpiecza przed rozwojem bakterii wywołujących próchnicę. Fluoryzacja może też wspomagać regenerację szkliwa.

Fluoryzacje zalecamy u dzieci do 18 roku życia co 3 miesiące. Wykonujemy ją również u dorosłych po skalingu i piaskowaniu. Ponadto warto zdecydować się na ten prosty zabieg, jeśli odczuwasz nadwrażliwość szyjek zębowych oraz gdy na Twoich zębach pojawiły się przebarwienia lub doszło do demineralizacji szkliwa. Sprawdź, co to jest fluoryzacja oraz jak wygląda jej przebieg.

Co to jest fluoryzacja?

Zabieg ten ma za zadanie dostarczyć dodatkową dawkę fluoru do Twojego organizmu. Fluoryzacja w gabinecie stomatologicznym polega na pokryciu oczyszczonych wcześniej zębów specjalnym żelem z fluorem. Przez kilka godzin pozostaje on na uzębieniu – może wówczas dawać efekt “zabrudzonych zębów”. Inną metodą jest nałożenie na zęby pianki znajdującej się na specjalnej łyżce. Należy trzymać ją kilka minut w ustach, a następnie wypluć nadmiar preparatu.

Fluoryzacja w warunkach domowych polega na stosowaniu past do mycia zębów z wysoką zawartością fluoru. Ponadto pierwiastek ten dostarczany jest do organizmu przez pożywienie i wodę.

Czy fluoryzacja jest szkodliwa?

Wiele osób zastanawia się nad szkodliwością fluoryzacji. Niepotrzebnie! Dawki fluoru w preparatach są precyzyjnie określone, ponadto zabieg przebiega pod ścisłą kontrolą stomatologa. Wątpliwości związane z tym, czy fluoryzacja jest szkodliwa, nie powinny stanowić przeszkody w wykonaniu tego istotnego zabiegu profilaktycznego. Jest to bezpieczny zabieg, mający pozytywny wpływ na zdrowie uzębienia.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji, na temat tego, co to jest fluoryzacja oraz przebiegu procedury w naszym gabinecie, zapraszamy do kontaktu.

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!