Aparaty stałe

Aparat stały w leczeniu ortodontycznym stanowi najczęściej stosowane przez pacjentów rozwiązanie. Jest on mocowany na zębach pacjenta na cały okres leczenia (zazwyczaj na 2-3 lata) i wyróżnia się dużą precyzją oraz skutecznością działania. Z tego względu znajduje swoje zastosowanie także w przypadku poważnych wad zgryzu, niemożliwych do skorygowania z wykorzystaniem aparatu ruchomego. Z powodzeniem może być on stosowany przez pacjentów w każdym wieku.

Kiedy warto zdecydować się na aparat stały?

Istnieje szereg wskazań do podjęcia leczenia z użyciem aparatu stałego. Jak już zaznaczyliśmy, z powodzeniem wykorzystywany bywa w leczeniu takich wad zgryzu jak przodo- i tyłozgryz, stłoczenie zębów, zgryz otwarty czy głęboki. O potrzebie założenia aparatu (a także o wyborze najlepszego w danym przypadku rodzaju aparatu ortodontycznego) decyduje lekarz.

Rodzaje aparatów ortodontycznych stałych

Aparaty stałe składają się z zamków i pierścieni, które są przyklejane do zębów specjalnym klejem. Drut, którego zadaniem jest wywieranie odpowiedniego nacisku na zęby, przymocowywany jest do zamków przy użyciu gumek, czyli ligatur. Ze względu na materiał, z którego wykonane zostały zamki aparatu, wyróżniamy aparaty metalowe oraz estetyczne, czyli ceramiczne, kryształowe i szafirowe. Innym rodzajem aparatu ortodontycznego stałego jest aparat samoligaturujący, czyli pozbawiony gumek, których funkcję stabilizującą pełnią klapki.

Ile kosztuje aparat na zęby?

To, ile kosztuje aparat na zęby, zależy od tego, z jakiego rodzaju materiału jest on wykonany. Decydując się na założenie aparatu stałego metalowego na jednym łuku, powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu od 2100 zł. Mniej więcej tysiąc zł więcej zapłacimy za aparat estetyczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje leczenie ortodontyczne oraz aparat na zęby w gabinecie AJ Dentica, zapraszamy do cennika poniżej.

Aparat stały może nie tylko przybliżyć nas do uśmiechu marzeń, lecz także przywrócić utracony komfort życia i zapobiec rozwojowi poważnych wad twarzowo-szczękowych. Umów się na wizytę z Panią Doktor przyjmującą w AJ Dentica i dowiedz się, czy leczenie z użyciem aparatu na zęby jest rozwiązaniem dla Ciebie!

NIE ODWLEKAJ LECZENIA NA PÓŹNIEJ! UMÓW WIZYTĘ W AJ DENTICA

Najlepszą okazją do zweryfikowania swoich problemów i potrzeb jest umówienie wizyty konsultacyjnej. Na tej wizycie lekarz poświęci tyle czasu ile potrzeba ,żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Do każdego pacjenta dopasowujemy indywidualny plan leczenia, zaproponujemy różne rozwiazania oraz pełny kosztorys. Pierwsza wizyta to tez doskonała okazja do poznania lekarzy i całego naszego zespołu. Zapraszamy!